top of page

SASO tarafından SABER sistemi duyurularının zaman çizelgesi

2018 boyunca çeşitli tarihler:
  SASO, yeni sistemin çeşitli küçük denemelerini gerçekleştirmekte ve sistemin verimli ve uygun olmasını sağlamak için büyük ithalatçılara danışmaktadır.1 Ocak 2019: 
SASO, SABER Sistemini Başlattı. Sistem şimdi tüm ürünler için yaşıyor.20 Ocak 2019: 
SASO, SABER sistemi ile artık yalnızca Gaz Aletleri ve aksesuarlarının temizlenmesi için zorunlu olduğunu açıkladı. Diğer tüm ürün tipleri SASO COC kullanılarak hala temizlenebilir. SASO, diğer Teknik Düzenlemelerin yakın gelecekte teyit edilecek tarihlerde aşamalar halinde uygulanmasını tavsiye etmektedir.11 Şubat 2019: 
SASO, Çocuk Oyuncakları, Alçak Gerilim Elektrik Yağları ve Yağlama Yağlarının, 1 Nisan 2019 tarihinde SABER sistemi aracılığıyla zorunlu hale geleceğini ve daha sonra SASO COC için uygun olamayacağını duyurdu.


9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Suudi Arabistan gümrük işlemlerinde SASO programında büyük bir tecrübe ile uzmanlaşmış olan EZHAR GROUP uzman ekibi, Sizlere 2019 Saleem sabir sisteminde ürün gruplarınıza göre test , Ce Belgesi , Iec

SABER sürecinin tamamı ithalatçının sorumluluğunda olan üç aşaması vardır. Aşama 1: İthalatçının kendi hesabını oluşturması ve ithal etmek istedikleri sistemdeki tüm ürünleri eklemesi gerekir. Aşama 2

SABER, ithal ettiği ürünler için elektronik Uygunluk Sertifikalarının yayımlanma sürecini hızlandırarak, aşağıdaki avantajları da sağlayarak ithalatçılara fayda sağlamaktadır:

bottom of page